Darmowa dostawa od 150 zł!

Jak palić świecę?

Naturalne świece sojowe są wyjątkowe i potrafią stworzyć we wnętrzu cudowny klimat. Żeby jednak świeca wypalała się równomiernie i osiągnęła maksymalny czas uwalniania zapachu, pamiętaj o kliku ważnych zasadach:

 

 

1. Po rozpakowaniu pudełeczka, nie pal świecy od razu. Daj jej czas, by ogrzała się do temperatury pokojowej. Dzięki temu, wosk będzie bardziej plastyczny, szybciej się rozgrzeje, a Ty szybciej poczujesz uwalniający się zapach.

 

2. Nie pal świecy na chwilę, żeby tylko poczuć jej zapach. Pełny efekt zapachowy i tak uzyskasz dopiero wówczas, gdy wosk roztopi się na całej powierzchni świecy. Pozwól świecy palić się tak długo, aż wosk roztopi się aż do krawędzi naczynia, tworząc tzw. basen. Może to zająć ok 1,5-2h. Unikniesz w ten sposób tworzenia tunelu z wosku. Taki tunel powoduje, że wosk osiada na ściankach, nie może roztopić się na całej powierzchni, przez co efekt zapachowy jest znacznie słabszy. Pamiętaj, że pierwsze palenie jest najważniejsze i od niego w dużym stopniu zależy, jak świeca będzie zachowywała się w użytkowaniu.

 

3. Daj swojej świecy trochę czasu żeby się zapach się rozkręcił i pokazał swoją prawdziwą moc. Zwykle zapach jest najbardziej intensywny dopiero przy 3-4 paleniu.

 

4. Jednorazowo, nie pal świecy dłużej niż 3- 4 godziny. Zbyt długie palenie spowoduje, że wosk za bardzo się rozgrzeje, a olejek szybciej wyparuje.

 

5. Nie wypalaj świecy do końca. Pozostaw ok 2 cm wosku na dnie, żeby uniknąć uszkodzenia szklanego naczynia i blatu, na którym stoi świeca.

 

6. Już od drugiego palenia przycinaj knot do ok 0,5 cm. Dzięki temu świeca będzie palić się spokojnym, równym płomieniem, nie będzie kopcić, a słoiczek pozostanie czysty. Najlepsze w tym celu są specjalne nożyczki do przycinania knotów, znajdziesz je w u nas w kategorii Akcesoria. 

 

7. Nigdy nie zdmuchuj świecy. Aby wygasić świecę najlepiej użyj zagaszacza do świec - dostępny w naszym sklepie w kategorii Akcesoria. Jeśli zdmuchniesz świecę, knot będzie się żarzyć, zacznie kopcić, a na szkle pojawi się sadza.

 

8. Nie nakładaj wieczka, dopóki świeca się nie zestali.

 

9. Żeby zminimalizować zapach zgaszonego knota, najlepiej przycinaj go zanim jeszcze nałożysz wieczko.

 

10. Nie stawiaj zapalonej świecy blisko otwartego okna, wentylatora czy w przeciągu. Ustawienie świecy w miejscu narażonym na duży ruch powietrza spowoduje, że płomień nie będzie stabilny i świeca zacznie się kopcić.

 

11. W trakcie palenia świecy zachowaj ostrożność i nigdy nie zostawiaj zapalonej świecy bez nadzoru.