Darmowa dostawa od 150 zł!

O nas

Witaj w MAYUMI. Miło Cię tu widzieć ❤️

 

Nazwa marki pochodzi od japońskiego imienia MAYUMI. Ma oznacza prawdę, Yu - delikatność, wolność, a Mi – piękno.

Nasze świece tworzymy ręcznie w maleńkiej manufakturze. Ich tworzenie podyktowane jest miłością do harmonii, celebracji rytuałów oraz zachwytem nad wyjątkowością i tajemniczością, które niosą ze sobą płomień i blask. 

 

MA oznacza PRAWDĘ. 

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że cenisz jakość oraz rzetelność, składowe PRAWDY. My również. I dlatego nasze świece sojowe też są PRAWDZIWE i NATURALNE.

Do każdej świecy podchodzimy indywidualnie i w każdą jedną wkładamy całe serducho. Wszystkie etapy produkcji świec wykonujemy z najwyższą starannością - od roztopienia wosku, poprzez dobór kompozycji zapachowych, aż po zamknięcie gotowej świeczki w szklanym słoiczku i zapakowanie w ozdobne pudełeczko.

Do produkcji każdej świecy używamy 100% naturalnego wosku sojowego. W przeciwieństwie do popularnych świec parafinowych, naturalne świece z wosku sojowego są bezpieczne dla zdrowia i ekologiczne. Podczas palenia nie wytwarzają toksycznych substancji i nie zanieczyszczają środowiska.  Możesz się nimi cieszyć nawet w obecności małych dzieci czy zwierzaków. Wosk sojowy jest w 100% pochodzenia roślinnego. Jest idealny dla wegan i pali się dwa razy dłużej od świec parafinowych.

Wykorzystujemy tylko najwyższej jakości ekologiczne knoty - bawełniane i drewniane.

Knoty bawełniane są pokryte naturalnym woskiem roślinnym i nie zawierają metalowego rdzenia, emitującego szkodliwe toksyny podczas palenia, co występuje często w przypadku świec parafinowych. Palą się spokojnym i równym płomienim.

Knoty drewniane przyjemnie skwierczą podczas palenia. Przypomina to odgłos drewna palonego w kominku, tworząc w pomieszczeniu niepowtarzalny nastój.

Nie stosujemy sztucznych barwników. To, że świece różnią się barwą wynika tylko i wyłączenie z naturalnych właściwości olejków, których używamy do produkcji świec.

 

YU wskazuje na DELIKATNOŚĆ, WOLNOŚĆ.

Palący się płomień przywodzi na myśl uwolnienie. Unosi się w górę, wyzwala zapach aromatycznych oleków i wznosi, deliktanie wypełniając wnętrze. Palenie świecy to doskonała okazja, by dać sobie szansę na to, by uwolnić z siebie to, co nas przytłacza. Opowiedzieć o tym przy herbacie lub opisać w pamiętniku. Wypuścić, razem z głębokim oddechem. Ogień świecy ma eteryczną strukturę, jest delikatny, a przecież tak wyraziście widoczny. 

 

MI kieruje nas w stronę PIĘKNA. 

Piękne zapachy zamknięte w eleganckim słoiczku, to ozdoba wnętrza, wyrażająca prostotę i elegancję. Tworzymy dla tych, którzy ze szczególną wrażliwością aranżują swoje wnętrza i dbają o to, jak się w nich czują. 

Pięknie będzie się zrelaksować i zapomnieć o całym świecie, słuchając jak spala się drewienko świecy. 

Nasze świeczki idealnie nadają się na piękny i pachnący prezent.

 

Pomysł na markę MAYUMI zrodził się z potrzeby stworzenia „czegoś ładnego”- czegoś, co będzie sprawiać ludziom radość. 

W rozmowach z bliskimi, wiele z nich zwracało uwagę na stres, zmęczenie pracą i codziennymi obowiązkami. Chcieliśmy stworzyć coś, co będzie dla nich taką małą przyjemnością, a jednocześnie pozwoli nam samym na robienie czegoś co relaksuje i odpręża. Produkt, przy wytwarzaniu którego myślenie schodzi na zupełnie inny tor, kiedy można zwolnić i się wyciszyć. 

Dla nas, nie ma nic przyjemniejszego niż praca nad zapachem. Uwielbiamy ten cały proces wytwórczy, gdy wnętrze wypełnia zapach olejków.

On daje możliwość zabawy, tworząc ciągle coś nowego i jednocześnie wywołując u ludzi pozytywne skojarzenia właśnie poprzez zapach.

Żyjąc w pośpiechu i stawiając na osobistą efektywność, nie przywiązujemy dużej wagi do zmysłów. Zmysłowość nie jest zarezerwowana na szczególne chwile, zmysłowość to nic innego, jak percepcja i nasze nastrojenie. 

 

Każdy dzień możemy odbierać wszystkimi zmysłami.

Każdy dzień jest pełen blasku. 

Zastanów się, proszę, czy zwracasz uwagę na blask?

Na blask, który bije ze spojrzenia.

Na blask ulicznych latarni, odbijających się w okiennicach. 

Na blask, który bije od szczęśliwej kobiety. 

Blask nas otacza, wystarczy go dostrzec. 

Podobnie, jak zapachy.

 

Mając świadomość tego, że zapach wpływa na emocje, chcemy generować dobre emocje. Pakować je w staranne pudełeczka, otulać satynowymi wstążkami i wysyłać w świat. Wasz świat. I dzielić się w ten sposób częścią tego naszego...

 

 

    

 

 

Co czujesz, gdy słyszysz  – "W blasku świec"?

    My czujemy, że nadszedł wieczór i pora na cudowny, celebrujący rytuał

– zapalenie świecy...

         Zapalając świecę, możesz z uśmiechem powiedzieć, że wystarczy już na dziś świateł drogowych, kontrolek, światła ekranów... I przyszedł czas na inne światło. 

Kojące, uspakajające, inspirujące do powolności. 

Czas mierzony spalaniem świecy ma inny wymiar. 

To wymiar MAYUMI - złożony z prawdy, piękna i delikatności.